Psychoterapia, a depresja
Celem psychoterapii jest pomoc osobom zmagającym się różnorodnymi problemami dotyczącymi zdrowia psychicznego. Oczywiście depresja jest wlicza się w grono chorób. Jednakże obawa pacjentów przed wykluczeniem i stygmatyzacją powoduje, że niechętnie zgłaszają się po pomoc psychologiczną. Dlatego niezwykle ważne dla pacjenta jest wsparcie motywujące chęć leczenia. Elementy psychoterapii podane w nowoczesnym technologicznie wydaniu pomagają spojrzeć pacjentom inaczej na pomoc psychologiczną. Przełamywać uprzedzenia dotyczące korzystania z takiej pomocy. Stosując VR TierOne jako terapię uzupełniającą osiąga się zdecydowanie lepsze wyniki leczenia, zmniejszają się dolegliwości i przełamują problemy relacyjne utrudniające współpracę.
Depresja- jak VR TierOne pomaga z chorobą
Program opiera się na psychoterapii ericksonowskiej, która przede wszystkim charakteryzuje się dużą skutecznością w krótkim czasie. Podkreśla indywidualizm i wyjątkowość każdego człowieka. Oczywiście jego zdolność do pokonania problemów za pomocą swoich wewnętrznych zasobów, które są skryte pod płaszczem obecnych problemów. Ponieważ koncentruje na tym co jest możliwe, a nie na tym co jest idealne i akceptuje nieuchronność zmian pojawiających się w życiu. Aby wzbudzić i ukierunkować drzemiące wewnątrz ludzi siły i zasoby, terapeuta stosuje między innymi metafory, opowieści, bajki, rysunek itp.
Depresja – VR TierOne efekty sesji.
W terapii VR TierOne pacjent po założeniu specjalnych gogli i uruchomieniu programu. Całkowicie wtapia się w wirtualną rzeczywistość. Trafia do zdewastowanego ogrodu, gdzie prowadzony głosem wirtualnego terapeuty, wykonuje coraz trudniejsze zadania, a jego ogród krok po kroku rozkwita. “Ogród odrodzenia” jest terapeutyczną podróżą, która w symboliczny sposób obrazuje powrót pacjenta do zdrowia, wzmacnia wiarę we własne siły i sens regularnych ćwiczeń oraz powodzenie terapii w rezultacie pacjent kończy zabieg odprężony i gotowy do działania.