Covid-19 i choroby płuc

Covid-19 znany jest z licznych powikłań. Po przebytej chorobie najczęściej występują: problemy sercowo-naczyniowe, zmniejszoną wydolność oddechowa, duszności wysiłkowe. Stres związany z obawą o zdrowie i życie. Osłabienie, izolacja społeczna powodują, że w sferze psychicznej pojawiają się stany lękowe i depresyjne oraz upośledzenie zdolności intelektualnych, zaburzenia koncentracji, pamięci. Objawy te nazywane są mgłą mózgowąi utrudniają ozdrowieńcom powrót do normalnego funkcjonowania w życiu społecznym i zawodowym.

Terapia VR TierOne wpływa na poprawę funkcji poznawczych, wspierając osłabioną zdolność kojarzenia, koncentracji czy myślenia występujące po Covid-19. Ważnym elementem leczenia po covidowego jest unikanie stresu oraz aktywność fizyczna. Sesje w środowisku VR pomaga w odzyskaniu równowagi emocjonalnej i rozbudza chęć do działania.

covid-19 Vr TierOne